Rusko nasazuje letouny MiG-31BM na novou arktickou základnu

Rusko nasazuje letouny MiG-31BM na novou arktickou základnu
Autor: Tisková služba ruské Severní flotily|Popisek: Mig-31BM
21 / 01 / 2021, 08:30

Bojová letadla ruského námořního letectva MiG-31BM byla přidělena k silám rychlé reakce na souostroví Nová země na ruském arktickém území.

Nasazení letounů oznámilo na webu ruského ministerstva obrany 16. ledna tisková služba Severní flotily, která uvedla, že stroje Mig-31BM budou vykonávat bojové povinnosti z letiště Rogačevo v Nové zemi.

"Záchytné stíhací letouny MiG-31BM samostatného smíšeného leteckého pluku Severní flotily převzaly bojovou povinnost chránit státní hranici Ruské federace ve vzdušném prostoru souostroví Nová země," uvádí se v oznámení Severní flotily. "Ceremonie nástupu do bojové služby se konala na letišti Rogačevo."

Nasazení těchto strojů výrazně zvýší kontrolu Rusů nad vzdušným prostorem nad vodami Severomořské trasy.

Letouny Mig-31BM jsou modernizací původních strojů Mig-31B a první stroje ruská armáda obdržela v roce 2008 a celkový počet má dosáhnout 130 kusů. Radar těchto letounů údajně detekuje cíle ve vzdálenosti až 320 kilometrů a navádění zvládne do vzdálenosti 280 kilometrů díky radaru Zaslon-M, který sleduje až 10 cílů a na 6 z nich může navádět rakety.

MiG-31BM je těžký, dvoumístný, dvoumotorový hornoplošník celokovové konstrukce s výrazným zastoupením hliníkových a titanových slitin. Osádku tvoří pilot a operátor. Oba jsou tandemově za sebou v hermeticky uzavřených kabinách a sedí na vystřelovacích sedadlech Zvezda K-36DM s bezpečnostními parametry „nula-nula“ (umí opustit letadlo při nulové rychlosti i nulové výšce).

Zdroj: Janes.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace