Rusko nasazuje v Sýrii další systémy protivzdušné obrany S-300VM

Rusko nasazuje v Sýrii další systémy protivzdušné obrany S-300VM
Autor fotografie: By Vitaly V. Kuzmin (http://vitalykuzmin.net/?q=node/521) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0) or CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační foto S-300
05 / 10 / 2016, 01:45

Stanice Fox News s odvoláním na vrcholné představitele USA oznámila, že Rusko vyslalo do Sýrie další systémy protivzdušné obrany S-300VM.

Dva američtí úředníci byli citováni, že komponenty systému protivzdušné obrany byly viděny, jak přijíždějí během víkendu na ruskou námořní základnu v Tartusu. Cesta systému z Ruska byla sledován americkou zpravodajskou komunitou.

Systém S-300 PMU2 Favorit dokáže útočit až na 36 cílů najednou a koordinovat současně 72 střel – dosah systému je odvislý od nasazených raket. Raketa 48N6E2 je schopna zasáhnout cíle na 200 kilometrů ve výšce až 27 kilometrů a podle ruského tvrzení stačí i na nejmodernější stíhací letoun světa F-22 Raptor. Starší verze raket má dolet asi 47-150 kilometrů.

Že S-300 je na místě potvrdilo i ruské ministerstvo obrany. Proti komu bude tento vyspělý systém ruské námořnictvo ale není jasné, teroristé ISIS letadly nedisponují, takže se jedná o odstrašující prostředek proti alianci vedené USA.

Zdroj: Alert5

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace