Rusko odhaluje arktické systémy protivzdušné obrany

Rusko odhaluje arktické systémy protivzdušné obrany
Autor: Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Tor-M2 a Pantsyr S1
17 / 04 / 2017, 07:00

Rusko ukázalo verze protivzdušných systémů Pantsyr-S1 a Almaz-Antey Tor-M2 integrovaných na pásové vozidlo Vityaz DT-30 optimalizované pro arktické operace.

Tyto systémy byly poprvé k vidění v záznamu zkoušek na letošní Den vítězství, ukázaných ruskou televizi 5. dubna a poté i na fotografii vydané ruským ministerstvem obrany  8. dubna.

DT-30 je obojživelné vozidlo, s nosností okolo 30 tun, skládající se ze dvou částí, které jsou spojeny kloubovým spojem s cílem umožnit vysokou míru průchodnosti, při pohybu po nerovném terénu, včetně písku, ledu, a sněhu. Rozšířený rozchod vozidla poskytuje nízký měrný tlak, který umožňuje průchodnost přes terén, který není průchozí konvenčními pásovými a kolovými platformami.

Přední část vozidla je určena pro posádk a motor,  zadní část je používaná pro přepravu nákladu.

Systémy Pantsyr-S1 a Tor-M2 viděné na zadních částech vozidel v průběhu zkoušky byly ukryté, takže je obtížné zjistit, zda jsou konfigurovány stejným způsobem jako varianty, které jsou již v provozu v ruské armádě.

Pantsyr-S1 má běžně 12 odpalovací trubic (šest na každé straně) a dvě oddělená děla 2A38M ráže 30 mm. Arktická verze by podle údajů z loňského roku měla mít 18 odpalovacích trubic, obousměrný sfázovaný vyhledávací radar, ale již ne dělo.

Zdroj: IHS Jane´s

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace