Rusko oznámilo v napjatém mezinárodním ovzduší konání rozsáhlého námořního cvičení. Zapojí se všechny flotily

Rusko oznámilo v napjatém mezinárodním ovzduší konání rozsáhlého námořního cvičení. Zapojí se všechny flotily
Autor fotografie: Mil.ru (CC BY 4.0)|Popisek: Ruská fregata Admiral Gorškov
22 / 01 / 2022, 10:00

V napjatém mezinárodním ovzduší a přítomnosti zhruba 100 000 vojáků na ukrajinské hranici Rusko oznámilo, že ještě tento měsíc začne rozsáhlé námořní cvičení.

V atmosféře zvýšeného mezinárodního napětí Rusko ve čtvrtek oznámilo, že ještě tento měsíc začne námořní cvičení, do kterého budou zapojeny všechny jeho flotily. Současně Kreml uvedl, že Západ plánuje ,,provokace" v sousední Ukrajině, kde naopak podle vyjádření amerického prezidenta Joea Bidena chystá Rusko vojenskou agresi.

Moskva prohlásila, že cvičení má demonstrovat ,,v praxi" sílu ruského námořnictva k ochraně vlastních národních a teritoriálních zájmů ve světových oceánech a potenciálnímu zabránění vojenských hrozeb směřujících na Rusko.

Námořního cvičení se má účastnit podle serveru Defense News přes 140 válečných plavidel a více než 60 letounů. Bude se konat mimo jiné i v pobřežních oblastech a vzdálenějších regionech zahrnujících Středozemní moře, severovýchodní Atlantik a Tichý oceán.

V době nepolevujícího napětí mezi Ruskem a Ukrajinou na straně jedné a Ruskem a Západem na straně druhé bylo navíc již dříve oznámeno, že se v únoru bude konat společné rusko-běloruské vojenské cvičení. Běloruský prezident Alexandr Lukašenko uvedl, že cílem cvičení je vytvořit plán pro případ ozbrojeného střetu s pobaltskými státy, respektive Polskem a Ukrajinou.

Obě země, Rusko a Bělorusko, chtějí podle svých slov pořádáním vojenského cvičení hájit svou územní suverenitu a chránit své zájmy.

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace