Rusko posiluje svou válečnou flotilu ve Středozemí

Rusko posiluje svou válečnou flotilu ve Středozemí
Autor: Ruské ministerstvo obrany|Popisek: Zelyony Dol proplouvá Bosporem
12 / 10 / 2016, 18:00

Tři ruské válečné lodě včetně dvou korvet vyzbrojených střelami s dlouhým doletem byly vyslány do Středozemního moře.

Ruská agentura TASS oznámila 5. října, že dvě korvety třídy Bujan-M Černomořské flotily Serpukhov a Zelyony Dol opustily svůj domovský přístav Sevastopol vydaly na cestu do Středomoří. O den později TASS oznámil, že raketová korveta třídy Nanuchka-III (Project 1234) Mirazh odplula ze Sevastopolu do Středomoří.

"Ve Středomoří se lodě Serpukhov a Zelyony Dol zařadí do trvalých operačních sil na základě plánované rotace," citovala agentura TASS mluvčího ruské černomořské flotily Nikolaje Voskresenskyho.

Ruské námořnictvo provozuje své námořnictvo u Sýrie od září 2015.

Malé, ale smrtelně nebezpečné lodě třídy Bujan-M jsou silně vyzbrojené, při délce 71 metrů nesou jeden kanón ráže 100mm, 5 kulometů, 8 střel Kalibr, 6 protiletadlových systémů 3M47 Gibka a dvakrát ruskou obdobu Gatlingu - AK-630, šestihlavňový kanón ráže 30 mm na ničení protilodních střel, nebo vzdušných či hladinových cílů.

Lodě této třídy jsou navíc na ruské poměry stavěny velmi rychle - první jednotka třídy Grad Svijažsk se stavěl necelé 4 roky, další tři lodě už jen necelé tři.

Nejvyšší rychlost korvety je 28 uzlů a dosah je 2 500 nm při rychlosti 12 uzlů.

7. října 2015 odpálily lodě o výtlaku necelých 1 000 tun 21 řízených střel Kalibr na vzdálenost téměř 1 500 kilometrů a zasáhly většinu cílů.

Zdroj: Wikipedie, Defence.pk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace