Rusko rozmístí na Krymu strategické bombardéry Tu-22M3. Jen reagujeme na americkou protiraketovou obranu v Rumunsku, prohlásil senátor Viktor Bondarev

Rusko rozmístí na Krymu strategické bombardéry Tu-22M3. Jen reagujeme na americkou protiraketovou obranu v Rumunsku, prohlásil senátor Viktor Bondarev
Popisek: Tu-22M3
19 / 03 / 2019, 07:30

Na anektovaném Krymu chce Rusko rozmístit strategické bombardéry Tu-22M3. Agentuře RIA Novosti to řekl bývalý vrchní velitel ruského letectva a nynější senátor Viktor Bondarev.

Podle Bondareva Rusko pouze reaguje na budování systému protiraketové obrany USA v Rumunsku. Rusko plánuje rozmístit strategické bombardéry Tu-22M3 na krymské letecké základně Gvardeyskoy, uvedl Bondarev. Podle něho přítomnost ruských strojů významně změní rovnováhu sil v oblasti. ,,Tento krok zásadně změní rovnováhu sil v regionu," řekl Bondarev.

NATO ve svém pondělním prohlášení rozmístění strategických bombardérů Tu-22M3 odsuzuje, stejně jako ruskou vojenskou přítomnost na Krymu, která se týká zejména přesunu protiraketových kompletů S-400. 

Rusko dlouhodobě posiluje protivzdušnou obranu anektovaného Krymu, když na toto území přesunulo několik jednotek protiraketového systému S-400 k velké nelibosti Ukrajiny. Minulý rok vznesl obavy předseda Národní bezpečnostní a obranné rady Ukrajiny Oleksandr Turčynov, když prohlásil, že ruský protivzdušný systém S-400 je schopen zasáhnout jakýkoliv vzdušný cíl v centrální Ukrajině. 

 

Zdroj: RIA Novosti, Reuters

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace