Rusko spouští výrobu protivzdušných systémů S-350 Viťaz

Rusko spouští výrobu protivzdušných systémů S-350 Viťaz
Autor: (CC BY-SA 3.0)|Popisek: S-350 Viťaz
15 / 04 / 2019, 08:30

Protivzdušné systémy S-350 Viťaz středního dosahu postupně nahradí starší S-300PS z 80. let, oznámil server defence-blog.com.

Rusko zahájilo produkci protivzdušných systémů nové generace S-350 Viťaz, oznámila agentura TASS s odvoláním na prohlášení náměstka ministra obrany Alexeye Krivoruchka z konce března. Tyto protivzdušné komplety nahradí starší protiletadlové raketové systémy S-300PS z roku 1983.

Krivoruchko k tomu uvedl, že systémy S-350 Viťaz úspěšně prošly státními zkouškami, a dodal, že výroba první série právě začala a systémy budou dodány v roce 2019. Původně se očekávalo, že protivzdušné systémy budou tvořit součást ruské výzbroje již v roce 2013.

S-350 Viťaz je vyvíjený koncernem Almaz-Antey. Maximální dosah systému je 60 km. Je určen primárně pro zásah aerodynamických a balistických cílů. Jeden systém je vybavem 12 raketami.

 

Zdroj: defence-blog.com, TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace