Rusko staví další dvě dieselelektrické ponorky třetí generace pro svou Pacifickou flotilu

Rusko staví další dvě dieselelektrické ponorky třetí generace pro svou Pacifickou flotilu
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: ruská ponorka
30 / 07 / 2017, 14:30

Rusko chce posílit Pacifickou flotilu o další dvě dieselelektrické ponorky třídy Varšavjanka.

V pátek byly v Sankt Petěrburgu v rámci projektu 636.3 slavnostně položeny kýly dvou dieselelektrických ponorek třídy Varšavjanka,Petropavlovsk-Kamčatského a Volchova. Obě ponorky mají posílit ruskou Pacifickou flotilu.

psali jsme: Nejrychlejší ponorka světa je - která vlastně?

Ruský náměstek ministra obrany Yuri Borisov při slavnostní ceremonii prohlásil, že tyto ponorky znamenají další krok vpřed v obranných schopnostech Ruska. Zatímco admiralita v minulých letech postavila několik válečných plavidel, které operují v Černém moři, Petropavlovsk-Kamčatskij a Volchov budou nasazeny do Pacifické flotily, kterou chce Rusko posilovat a rozšiřovat její bojové možnosti. Šest ponorek třídy Varšavjanka byly v rámci projektu 636.3 již předány ruské flotile v Černém moři. 

psali jsme: Nové ruské jaderné ponorky nabírají zpoždění

Dvě další dieselelektrické ponorky mají být ruskému námořnictvu předány do listopadu 2019, uvedl generální ředitel Admirálských loděnic Alexandr Buzakov. 

Projekt 636.3 (třída Varšavjanka) má za cíl uvést do provozu třetí generaci dieselelektrických ponorek, které jsou považovány za ,,nejtišší" podvodní plavidla na světě. Jsou schopny dosáhnout rychlosti až 20 uzlů a ponořit se do hloubky 300 metrů. Pojmou až 52 členů posádky.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.