Rusko staví námořní základnu pro svou Kaspickou flotilu

Rusko staví námořní základnu pro svou Kaspickou flotilu
12 / 10 / 2017, 09:00

Rusko se rozhodlo vybudovat pro svou Kaspickou flotilu základnu.

Ruské ministerstvo obrany začalo s budováním námořní základny v Kaspickém moři. Pojme všechny válečné lodě s naváděnými raketami a zbraněmi s vysokou přesností v rámci Kaspické flotily a zároveň zajistí jejich rychlé nasazení na důležité mise.

Po svém dokončení bude základna v mnoha směrech pokročilejší než její protějšky v Severním, Baltickém a Černém moři. Vojenští experti předpokládají , že nová základna bude hrát důležitou roli v ruské vojensko-politické strategii v Kaspickém regionu a Středním východu. Současně se bude jednat o hlavní námořní základnu v Kaspickém moři. Ruské ministerstvo obrany podle serveru navyrecognition.com plánuje dokončit stavbu základny do roku 2020.

psali jsme: Co neumí Rusko ani Velká Británie? Postavit jadernou letadlovou loď...

Projekt zahrnuje stavbu přístavu, muniční sklady, nemocnici, ubytovací jednotky pro personál a důstojníky a další potřebnou infrastrukturu. První fáze výstavby, která má být dokončena v roce 2019, základny se bude soustředit na kotviště pro válečná plavidla. Projekt v první fázi výstavby také pro lodě ,,prohloubí" mořské dno. Infrastruktura přístavu má být podle vojenských expertů odolná proti škodlivým vlivům počasí a jeho neočekávaným výkyvům.

psali jsme: Budoucí ruská letadlová loď bude mít výtlak až 115 000 tun

Před rozpadem Sovětského svazu byla námořní základna v Baku v Ázerbájdžánu nejpokročilější základnou v zemi. Od devadesátých let používala Kaspická flotila přístavy Astrachaň a Machačkala. Kaspická flotila se v poslední době předvedla během syrské kampaně především naváděnými raketami Kalibr instalovaných na svých korvetách. či ponorkách. Ty pak s vysokou přesností zasahovaly své cíle v Sýrii.

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku