Rusko staví námořní základnu pro svou Kaspickou flotilu

Rusko staví námořní základnu pro svou Kaspickou flotilu
12 / 10 / 2017, 09:00

Rusko se rozhodlo vybudovat pro svou Kaspickou flotilu základnu.

Ruské ministerstvo obrany začalo s budováním námořní základny v Kaspickém moři. Pojme všechny válečné lodě s naváděnými raketami a zbraněmi s vysokou přesností v rámci Kaspické flotily a zároveň zajistí jejich rychlé nasazení na důležité mise.

Po svém dokončení bude základna v mnoha směrech pokročilejší než její protějšky v Severním, Baltickém a Černém moři. Vojenští experti předpokládají , že nová základna bude hrát důležitou roli v ruské vojensko-politické strategii v Kaspickém regionu a Středním východu. Současně se bude jednat o hlavní námořní základnu v Kaspickém moři. Ruské ministerstvo obrany podle serveru navyrecognition.com plánuje dokončit stavbu základny do roku 2020.

psali jsme: Co neumí Rusko ani Velká Británie? Postavit jadernou letadlovou loď...

Projekt zahrnuje stavbu přístavu, muniční sklady, nemocnici, ubytovací jednotky pro personál a důstojníky a další potřebnou infrastrukturu. První fáze výstavby, která má být dokončena v roce 2019, základny se bude soustředit na kotviště pro válečná plavidla. Projekt v první fázi výstavby také pro lodě ,,prohloubí" mořské dno. Infrastruktura přístavu má být podle vojenských expertů odolná proti škodlivým vlivům počasí a jeho neočekávaným výkyvům.

psali jsme: Budoucí ruská letadlová loď bude mít výtlak až 115 000 tun

Před rozpadem Sovětského svazu byla námořní základna v Baku v Ázerbájdžánu nejpokročilější základnou v zemi. Od devadesátých let používala Kaspická flotila přístavy Astrachaň a Machačkala. Kaspická flotila se v poslední době předvedla během syrské kampaně především naváděnými raketami Kalibr instalovaných na svých korvetách. či ponorkách. Ty pak s vysokou přesností zasahovaly své cíle v Sýrii.

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace