Rusko testuje nové autonomní bojové vozidlo Soratnik

Rusko testuje nové autonomní bojové vozidlo Soratnik
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Bojové vozidlo Soratnik
07 / 02 / 2018, 11:00

Soratnik je nové autonomní bojové vozidlo z dílny společnosti Kalašnikov Group.

Soratnik již podstoupilo testy v podmínkách, které připomínají reálný boj. Kalašnikov Group uvedl, že vozidlo operovalo v oblastech o teplotách vyšších než 30 stupňů Celsia. Na jednom z videu publikovaných na komunitním kanálu YouTube je uvedeno, že vozidlo bylo testováno v Sýrii.

psali jsme:Turecká společnost Nurol Makina vyrobí v Uzbekistánu 1 000 obrněných vozidel Ejder Yalçın

Technologický potenciál, jehož bylo dosaženo při vývoji Soratniku, položil základy pro vývoj dalších perspektivních autonomních bojových systémů, jaké představuje právě Soratnik, uvedla společnost Kalašnikov Group.

Soratnik, jehož váha nepřesahuje sedm tun, je navržen zejména k průzkumu terénu, přenosu dat, hlídkování, ochrana vymezených oblastí a důležitých zařízení. Mezi jeho další úkoly bude patřit i odstraňování bomb v nebezpečných oblastech a uvolňování překážek. Soratnik bude podle výrobce operovat ve třech kontrolních režimech. Vozidlo může vyvinout rychlost až 40 km/h.

psali jsme: XM-808 Lockheed Twister: obrněné vozidlo s kloubem

Vozidlo může nést kulomet ráže 7.62, kulomet ráže 12.7 a granátomet AG-17A ráže 30 mm. Bojový modul je vybaven zbraňovým stabilizátorem a může autonomně detekovat, sledovat a ničit cíle.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie  - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: tass.com

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.