Rusko vyvíjí letadlovou loď za 5 miliard dolarů

Rusko vyvíjí letadlovou loď za 5 miliard dolarů
Autor: Christopher Michel (CC BY 2.0)|Popisek: Admiral Kuzněcov
18 / 09 / 2016, 02:45

Ve světě prý nebude mít srovnatelnou konkurenci, říká velitel ruské Severní flotily. Vývoj má trvat deset let, technické specifikace třídy dosud nejsou nastaveny.

Tato nová třída podle admirála Vladimira Koroljova umožní ruské flotile operovat efektivněji. Loď je vyvíjena v Krylovově výzkumném centru v Petrohradě pod kódovým označení Project 2300E Storm.

"Vzhledem k tomu, že Severní flotila provádí velké množství misí v oceánské zóně, bude přítomnost letadlové lodi ve flotile v budoucnu pomáhat řešit tyto úkoly efektivněji," řekl admirál.

V současné době je jediná ruská letadlová loď Admiral Kuzněcov plně vytížena a navíc zamíří na dlouho odkládané opravy a přestavbu, kdy by mělo dojít k posílení protiletadlové obrany a demontáži starého protilodního systému P-700 Granit. Dokonce se prý uvažuje o výměně konvenčního pohonu lodě za jaderný reaktor.

"Měli bychom mít perspektivně v naší flotile plnohodnotnou letadlovou loď, která by překonávala světové analogy svými vlastnostmi. Tento krok je nutný díky novým výzvám a hrozbám vznikajícím ve světě," řekl Koroljov a dodal, že tato loď by měla odpovídat požadavkům zítřka, spíše než těm současným.

Podle konstrukční kanceláře Něvskoje, by tato loď v závislosti na kurzu dolaru mohla stát od 1,8 do 5,63 miliardy dolarů. Letadlové lodě byly zahrnuty do ruského loďařském programu do roku 2050.

Těžký letadlový křižník a vlajková loď ruského námořního kontingentu Admiral Kuzněcov o výtlaku 67 500 tun a délce téměř 305 metrů by měla ve Středomořském regionu operovat od října 2016 do konce ledna, jako ruská část sil snažících se o likvidaci islámských teroristů. Letadlový křižník bude koordinovat své útoky s personálem ruské letecké základny Hmeymim v Sýrii, aby byl tlak na ISIS organizovaný a působil co největší škody.

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace