Rusko vyvíjí novou řízenou raketu Kalibr-M s dosahem přes 4 500 km

Rusko vyvíjí novou řízenou raketu Kalibr-M s dosahem přes 4 500 km
Autor: screenshot Youtube
08 / 01 / 2019, 14:30

Podle agentury TASS pracuje Rusko na nové řízené střele z rodiny Kalibr, která bude maximální dosah přes 4 500 km.

Novou víceúčelovou řízenou raketu Kalibr-M s dosahem přes 4 500 km v současné době vyvíjí Rusko pro své námořnictvo, informovala agentura TASS. Ta s odvoláním na zdroj ve vojensko-průmyslovém komplexu uvedla, že nová raketa je nyní ve fázi vědeckého výzkumu a je financována ruským ministerstvem obrany.

čtěte také: VIDEO: Ruské korvety třídy Karakurt s raketami Kalibr budou nabídnuty do Číny i Indie

Agenura TASS informovala, že vývoj nové rakety Kalibr-M byl rovněž zahrnut ve státním zbrojním programu do roku 2027.

čtěte také: Rusko vyslalo do Sýrie jaderné ponorky třídy Akula s raketami Kalibr

Nová střela se má lišit od těch stávajících již zmiňovaným delším dosahem a jednak proporcemi. Má být o dost větší než stávající rakety a váha hlavice se bude blížit jedné tuně, informovala TASS. Novými raketami Kalibr-M pak mají být vybaveny větší hladinová plavidla, ale i jaderné ponorky. Raketa je navržena k ničení pozemních zařízení a bude schopna nést jak konvenční, tak jadernou hlavici.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace