Rusko vyvíjí novou verzi obrněného vozidla Tigr s větší odolností proti výbušninám

Rusko vyvíjí novou verzi obrněného vozidla Tigr s větší odolností proti výbušninám
Autor: screenshot Youtube|Popisek: Obrněné vozidlo Tigr
14 / 08 / 2018, 14:00

Ruská společnost Military Industrial Company pracuje na nové modifikaci obrněného vozidla Tigr 4x4.

Nová verze obrněného vozu Tigr 4x4 by měla mít znatelně větší odolnost proti výbušninám, konkrétně by měla vydržet explozi až 2 kg TNT. Podle společnosti Military Industrial Company, která na nové modifikaci obrněného vozidla pracuje, by měla být tato varianta představena ještě tento rok.

psali jsme: Ruská společnost začala vyvíjet nová bojová vozidla Tigr bez lidské posádky

,,Obrněné vozidlo Tigr je modernizováno tak, aby byla zvýšena jeho protiminová odolnost až do 2 kilogramů TNT," stojí v prohlášení společnosti Military Industrial Company.

psali jsme: Ruská armáda vyzkoušela nové obrněné vozidlo K-4386 Tajfun - VDV

Další novinkou v modifikované verzi Tigru bude zvýšení balistické ochrany na třídu 6a. Nově také uveze náklad až 2 tun, uvedla k vývoji nové modifikace obrněného vozidla Tigr Military Industrial Company.

Předchozí modifikace vozidla má pancéřovou ochranu pátého stupně proti výbušným zařízením do 0,6 kg TNT.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace