Rusko začne testovať Pantsir-SM

Rusko začne testovať Pantsir-SM
Popisek: ilustračný obrázok/Pantsir 1
22 / 10 / 2016, 10:15

Protiraketový systém Pantsir-SM je aktualizovaná verzia Pantsir S-1.

Pantsir-SM (v kódovom označení nato SA-22) bude zaradený v protivzdušnej obrane Ruskej federácie. Je to protiraketový systém, určený na ochranu životne dôležitých vojenských priestorov, priemyselných cieľov a pozemných jednotiek.

Toto zariadenie dokáže identifikovať ciel až na vzdialenosť 75 kilometrov.
Aktuálna verzia tohto systému, dokáže účinne zasiahnuť navádzaciu raketu, na vzdialenosť maximálne 40 kilometrov.

Generálny riaditeľ Shcheglovsky Val Defence Company a dcérskej spoločnosti KBP, vyhlásil:

,,Dizajnová časť Pantsir-SM je na konci, stavba prvý testovacích strojov začne koncom tohto roka, alebo začiatkom roku 2017.''

Písali sme: 

Zdroj: janes.com, YouTube.com, wikipedia

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace