Rusko zahájilo dodávky systémů protivzdušné obrany S-400 Číně

Rusko zahájilo dodávky systémů protivzdušné obrany S-400 Číně
Popisek: S-400
20 / 01 / 2018, 11:00

Čína je dalším zahraničním zákazníkem systému protivzdušné obrany S-400. Informovala o tom agentura TASS.

V prosinci prosákla na veřejnost informace, že Rusko má dodat systémy protivzdušné obrany S-400 Číně. Nebylo však jasné, v jakém časovém horizontu k tomu dojde.

psali jsme:Turecko začne dostávať systémy S-400 z Ruska v roku 2019

Agentura TASS s odvoláním na zdroj ve vojensko-průmyslovém komplexu informovala, že Rusko již začalo s těmito dodávkami, které směřují do Číny.

TASS cituje svůj zdroj, podle něhož první systém byl již zaslán Číně. Podle tohoto zdroje, na nějž se TASS odvolává, je součástí systémů velitelské stanoviště, radarová stanice, zdroj, pomocné vybavení, náhradní díly a další příslušenství. Kontrakt s Čínou o dodávkách S-400 nezahrnuje transfer technologie čínské straně či licencovanou výrobu těchto systémů.

psali jsme: Indie je blízko dohodě o dodávce ruských systémů protivzdušné obrany S-400

V případě Číny půjde o nákup 4-6 těchto protivzdušných komplexů v celkové hodnotě zhruba 3 miliard dolarů. O systémy protivzdušné obrany S-400 projevilo kromě Číny i Turecko a Indie.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace