Rusko zahájilo zkoušky podmořského dronu Poseidon, schopného nést jaderné hlavice

Rusko zahájilo zkoušky podmořského dronu Poseidon, schopného nést jaderné hlavice
Autor: YouTube|Popisek: Ilustrační obrázek dronu Poseidon
23 / 07 / 2018, 09:00

Ruské ministerstvo obrany zahájilo zkoušky podmořských dronů Poseidon ve svých zkušebnách. Informovala o tom tisková kancelář ministerstva minulý čtvrtek.

"Ve zkušebních prostorách ministerstva obrany Ruska byly provedeny pokusy na potvrzení dynamických charakteristik zařízení Poseidon v reálném prostředí a kontrola parametrů pohybu přístroje na trase v autonomním režimu. Všechna opatření k vytvoření systému Poseidon jsou prováděna v souladu s harmonogramem práce, " uvedlo ve své zprávě ruské ministerstvo obrany.

Psali jsme: Největší čínské obavy: Tchaj-wan vyzbrojený F-35

Vývoj nových strategických zbrojních systémů "má za cíl zvýšit obranné schopnosti Ruska a zabránit jakékoliv agresi vůči naší zemi a jejích spojencům," zdůraznil ministr obrany.

Ve svém projevu o stavu národa 1. března se ruský prezident Vladimir Putin poprvé zmínil o úsilí země vyvinout jaderné bezpilotní podvodní plavidlo, které by mohlo nést konvenční i jadernou hlavici a bylo schopné zničit nepřátelská infrastrukturní zařízení, svazy letadlových lodí a další cíle.

Vrchní velitel ruského námořnictva Sergej Koroljov později řekl, že nový zbraňový systém by umožnil flotile uskutečnit širokou škálu misí ve vodách sousedících s nepřátelským územím. Podle vrchního námořního velitele byly již provedeny zkoušky základního prvku Poseidonu, tedy malého jaderného reaktoru.

Poseidon by měl operovat v součinnosti s jadernými ponorkami jako součást tzv. oceánského víceúčelového systému. Poseidon schopný nést jadernou hlavici o síle 2 megatun získal své jméno ve veřejném hlasování na webových stránkách ruského ministerstva obrany.

A jak je již tradicí u všech nově oznamovaných "zázračných" zbraní Ruska, Poseidon je údajně 100% odolný vůči všemu, co mohou nepřátelé Ruska nasadit. Podle ministerstva Poseidon umožní ruskému námořnictvu bojovat s nepřítelem v jakékoliv oblasti oceánu a také napadnout pobřežní infrastrukturu nepřítele.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více 

Zdroj: Seawaves.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace