Ruskou Baltskou flotilu posílí korvety s protivzdušnými systémy Pancir-M a raketami Kalibr

Ruskou Baltskou flotilu posílí korvety s protivzdušnými systémy Pancir-M a raketami Kalibr
Autor fotografie: Mil.ru (CC BY 4.0)|Popisek: Korveta Burja z Projektu 22800
20 / 05 / 2020, 15:00

Baltská flotila dostane ,,várku" šesti korvet Projektu 22800, vyzbrojené střelami Kalibr. Čtyři z nich pak budou později vybavené námořní verzí protivzdušného systému Pancir-S1, Pancir-M.

Celkem šest raketových korvert z Projektu 22800 Karakurt vyzbrojené řízenými střelami Kalibr posílí ruskou Baltskou flotilu, oznámila agentura TASS. Čtyři plavidla budou navíc vybavené námořní variantou protivzdušného systému Pancir-S1, Pancir-M.

Tento komplet pak projde zkouškami nejprve na korvetě Odincovo a poté na dalších. Pancir-M má nahradit kanony AK-630M svými dvěma kanony ráže 30 mm a protiletadlovými řízenými střelami.

Korvety třídy Karakurt jsou moderní plavidla o výtlaku 800 tun. Jsou 65 metrů dlouhé, 10 metrů široké. Mohou dosáhnout rychlosti přes 30 uzlů a jejich dosah je 3 000 námořních mil. Přednostmi korvet v třídě Karakurt je snadná ovladatelnost lodi, vysoká manévrovací schopnost a vylepšené celkové plavební kapacity.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.