Ruský bitevní vrtulník Ka-52 Alligator se zřítil ve východní Sýrii

Ruský bitevní vrtulník Ka-52 Alligator se zřítil ve východní Sýrii
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: Ka-52 Alligator
08 / 05 / 2018, 08:30

Stroj havaroval během rutinního letu nad východní Sýrií.

Ruské ministerstvo obrany informovalo, že dvoumístný bitevní vrtulník Ka-52 Alligator se zřítil ve východní Sýrii během rutinního letu.

psali jsme: Rusům se u Sýrie zřítila stíhačka Su-30SM

Při nehodě zahynuli oba piloti. Jejich těla byla již nalezena a převezena na ruskou základnu Hmímím v Sýrii. Podle dostupných informací uvolněných ruským ministerstvem obrany byla příčinou havárie zřejmě technická závada bitevního vrtulníku.

psali jsme: Ruský Su-25 se v pondělí zřítil poblíž Stavropolu

Nehoda ruského stroje Ka-52 Alligator je za poslední týden již druhou poté, co se ve čtvrtek nedaleko syrského pobřežního města Latákíja se ve čtvrtek do Středozemního moře zřítilo ruské vojenské letadlo Su-30M. Oba piloti rovněž nehodu nepřežili.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace