Ruský dobyvatel Arktidy. Ledoborec nové generace Ilja Muromec podstupuje měsíční testy

Ruský dobyvatel Arktidy. Ledoborec nové generace Ilja Muromec podstupuje měsíční testy
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Ilja Muromec
10 / 10 / 2017, 09:30

Ledoborec nové generace Ilja Muromec bude hrát důležitou roli v ruské expanzi do Arktidy.

Dieselový ledoborec Ilja Muromec postavený pro ruské námořnictvo nyní podstupuje v Baltském moři testy, které budou trvat 27 dní. Ještě před zkouškami byl ledoborec zkontrolován viceadmirálem Alexandrem Fedotenkovem. Podle něho úspěšné dokončení Ilji Muromce historickou událostí a prohlásil, že Rusko potřebuje tento moderní ledoborec zejména pro další expanzi do regionu Arktidy.

psali jsme: Největší ledoborec světa nebyl z Ruska...

Fedotenkov zopakoval, že Ilja Muromec projde nyní důležitými testy svých schopností. Zkoušky budou zahrnovat celkový výkon, funkčnost radiové navigace, další radiotechnické vybavení, hnacích jednotek, systémů podpory života a dalších důležitých součástí plavidla.

Rusko se na nový ledoborec hodně spoléhá. Jeho úkolem bude zajišťovat dopravu všeho nezbytného pro arktickou skupinu vojsk. Bude významnou podporou ruských základen v Arktidě. Rusko totiž hodlá v nadcházejících měsících svou vojenskou přítomnost v Arktidě ještě zesílit a ledoborec nové generace Ilja Muromec do tohoto plánu přesně zapadá.

psali jsme: Norský ozbrojený ledoborec Svalbard

Ilja Muromec je součástí Projektu 21180, což je lodní třída ledoborců ruského námořnictva. Plavidlo má výtlak 6 000 tun a je schopen doplout 12 tisíc mil. Ledoborec pohání čtyři dieselové generátory, každý o výkonu 2600 kW, dále dva dieselové generátory s výkonem po 300 kW a jeden o výkonu 150 kW, součástí pohonného systému jsou i dva elektromotory s výkonem po 4760 hp. Ilja Muromec může plout nejvyšší rychlostí 15 uzlů. Posádku ledoborce může tvořit 32 lidí. Ilja Muromec si umí poradit s ledovým polem do tloušťky 80 cm.

Ruské námořnictvo plánuje, že v listopadu Ilja Muromec podstoupí cestu do Severní flotily, kde na něm bude do konce listopadu vyvěšena vlajka ruského námořnictva.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace