Ruský Mig-31 sa zrútil na Sibíri, piloti sa katapultovali

Ruský Mig-31 sa zrútil na Sibíri, piloti sa katapultovali
Autor: Screenshot/Youtube
26 / 04 / 2017, 12:15

V Západnom Sibíri, presnejšie v časti Buryatia došlo k havárií vojenského lietadla Mig-31.

Obom pilotom sa podarilo katapultovať, informuje ruský minister obrany a dodal, že ich životy nie sú ohrozené.

Nehoda sa stala počas tréningového letu. Nadzvukový stíhač štartoval z letiska Telemba.
V rámci vyhľadávacej a záchrannej akcie bol na miesto vyslaný vrtuľník.

''Lietadlo sa zrútilo na opustenom mieste. Obaja piloti sa katapultovali. Piloti sa rýchlo zotavili, neexistuje žiadne nebezpečenstvo pre ich života'' cituje RIA Novosti ruské ministerstvo obrany.

Nadzvukový stíhač MIG-31 ruského letectva, patrí k najrýchlejším lietadlám na svete. Ruské ministerstvo obrany už pripravuje tým, ktorého úlohou bude zistiť, čo bolo príčinou nehody.

Písali sme:

Nejnovější video stroje Mig-31

Zdroj: Ria Novosti, RT.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace