Ruský monstrózní jaderný křižník Admiral Nachimov se opět vrátí do služby za 3-4 roky

Ruský monstrózní jaderný křižník Admiral Nachimov se opět vrátí do služby za 3-4 roky
Autor fotografie: By Fonduedaviation (Own work) [CC BY-SA 4.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)], via Wikimedia Commons|Popisek: Ilustrační obrázel lodi Admiral Nachimov v doku
08 / 05 / 2017, 12:30

Těžký jaderný raketový křižník Admiral Nachimov se připojí k ruskému námořnictvu za tří až čtyři roky. Sdělil to prezident Spojené loďařské korporace Alexej Rahmanov.

„Nachimov bude myslím dán do provozu někdy v letech 2020-2021. Pracujeme na tomto úkolu s ohledem na změny, které byly požadovány„ řekl Rahmanov agentuře Interfax. Původní termín návratu lodi do ruské flotily byl v roce 2018.

Podle Interfaxu bude mít v důsledku modernizace Admiral Nachimov zcela nové taktické a technické vlastnosti, a výrazně zvýší bojovou kapacitu ruského námořnictva. Plán předpokládá modernizaci raketových systémů, kdy výkonný, ale z dob SSSR pocházející Granit, na který se již rakety navyrábí bude nahrazen moderním vertikálním odpalovacím systémem, schopným odpalovat řízené střely Kalibr, Onyx a připravované hypersonické Zirkony.

Dojde i k výraznému posílení protiletecké ochrany lodi, kdy systém S-400 nahradí S-300F, který byl nainstalován na křižník dříve, Poliment-Redut nahradí OSA-M.

Zatímco dříve nadzvukové střely P-700 Granit instalované na křižníku byly schopné zasáhnout pouze cíle na vodě, nyní po instalaci nových střel Kalibr bude křižník moci zasáhnout cíle nejen je, ale také pozemní cíle, což výrazně zvýší bojový potenciál této lodi, která je opravována v ruských loděnicích Sevmaš od roku 2015

Zdroj: Oleh Kuleshov

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace