Ruský ponorkový kolos Petropavlovsk-Kamčatskij začal s námořními zkouškami

Ruský ponorkový kolos Petropavlovsk-Kamčatskij začal s námořními zkouškami
17 / 10 / 2019, 14:00

Nejnovější ponorka z třídy Varšavjanka Petropavlovsk-Kamčatskij čekají námořní testy.

Petropavlovsk-Kamčatskij, nejnovější diesel-elektrická ponorka z třídy Varšavjanka, se podle agentury TASS se připravuje na námořní testy. Ponorka se vydá do finského zálivu na první fázi zkoušek, uvedla agentura TASS.

Petropavlovsk-Kamčatskij byl spuštěn na vodu v roce 2017 a uveden do služby má být v roce 2019. Ponorka bude plnit úkoly v rámci ruské Tichomořské flotily.

Třída Varšavjanka má za cíl uvést do provozu třetí generaci diesel-elektrických ponorek, které jsou považovány za ,,nejtišší" podvodní plavidla na světě. Jsou schopny dosáhnout rychlosti až 20 uzlů a ponořit se do hloubky 300 metrů. Pojmou až 52 členů posádky.

Velká Británie má strach z ruské ,,invaze"

Před časem uvedl britský list The Daily Telegraph, že Velká Británie se obává toho, že ruské ,,tiché" ponorky třídy Varšavjanka budou nikým nezpozorovány operovat v britských teritoriálních vodách. Kromě toho také podle britského listu existují obavy z toho, že ruské ponorky budou sledovat britská plavidla v severním Atlantiku či odposlouchávat telekomunikační systémy.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace