Ruský strategický bombardér Tu-160 má namířeno do Arktidy

Ruský strategický bombardér Tu-160 má namířeno do Arktidy
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Tu-160
31 / 05 / 2018, 11:00

V Arktidě bude podle deníku Krasnaja Zvezda, na nějž se odvolává server nationalinterst.org, operovat strategický bombardér Tu-160.

Supersonický bombardér, o jehož modernizaci bylo rozhodnuto v roce 2015 (Tu-160 M2), má operovat v této oblasti už tento rok, potvrdil Sergei Kobylash, který je v rámci Vzdušně-kosmických sil Ruské federace zodpovědný za sekci letectva na dlouhou vzdálenost.

psali jsme: V Rusku postavili po téměř 15 letech nový strategický bombardér Tu-160M2

,,Tento rok plánujeme vyslat Tu-160 do města Anadyr," prohlásil Kobylash. Rusko již provedlo v Anadyru vzdušné cvičení, jehož se účastnil strategický bombardér Tu-22M3 na dlouho vzdálenost či tankovací letoun Il-78.

Kobylash zároveň uvedl, že Arktida představuje pro Rusko oblast strategické důležitosti. Dislokování Tu-160 v Arktidě je dalším důkazem o rozšiřující se vojenské a ekonomické přítomnosti Ruska v Arktidě.

psali jsme: Inovované Tu-160M pro ruské letectvo až v roce 2023

Rusko navíc plánuje postavit ekranplán, který by mu pomohl s rozšířenými vojenskými a dalšími operacemi v Arktidě, důležitou roli má hrát také ledoborec nové generace Ilja Muromec v další ruské expanzi do tohoto regionu.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace