Ruský vrtulník omylem denacifikoval vlastní jednotky

Ruský vrtulník omylem denacifikoval vlastní jednotky
Autor fotografie: Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic license|Popisek: Ka-52
26 / 03 / 2022, 13:00

Ve vesnici Mala Rohan v Charkovské oblasti se pozice ruských útočníků dostaly pod přátelskou palbu z ruského bitevního vrtulníku.

Oznámil to podle Ukrinform šéf Charkovské regionální vojenské státní správy Oleh Synehubov na Telegramu.

"Ruští okupanti v Charkovské oblasti utrpěli další fiasko. Byla to přátelská palba. Ráno (24.3.2022) ruský vrtulník zaútočil na vlastní pozice a zničil velké množství personálu a vojenské techniky okupačních sil ve vesnici Mala Rohan," sdělil ukrajinský úředník.

Podle Synehubova to byly právě tyto zasažené ruské jednotky, které neustále ostřelovaly město Charkov pomocí dělostřelectva a několika raketometů.

Není to poprvé, co ruské jednotky během přátelské palby, tedy tzv. friendly fire utrpěly ztráty. 27 února ruské jednotky sestřelily vlastní letoun nad Černým mořem, konkrétně sestřel měla provést jedna z válečných lodí Černomořské flotily.

Na Ukrajině se podobný incident stal také v prosinci 2016, kdy po sobě stříleli ukrajinská policie a agenti ochrany hranic. Celý konflikt skončil 5 mrtvými policisty. Obě jednotky se střetly během pátrání po ozbrojených lupičích.

Zdroj: tvp.info, itv.com, Hindustan News Hub, rferl.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace