Rusové přiznali potopení křižníku Moskva – zprávu přinesla agentura TASS

Rusové přiznali potopení křižníku Moskva – zprávu přinesla agentura TASS
Autor: Autor: Roysma – Vlastní dílo|Popisek: Ilustrační obrázek
14 / 04 / 2022, 22:45

Ministerstvo obrany oznámilo, že křižník Moskva se potopil během vlečení, posádka byla evakuována na lodě Černomořské flotily v oblasti.

Podle Rusů se raketový křižník Moskva potopil při vlečení v bouři na místo určení kvůli poškození trupu v důsledku požáru po detonaci munice. Oznámilo to ve dnes (ve čtvrtek) ministerstvo obrany Ruské federace.

"Během tažení křižníku Moskva do cílového přístavu loď ztratila stabilitu kvůli poškození trupu od detonace munice. V podmínkách rozbouřeného moře se loď potopila," uvedlo ministerstvo obrany. Dodali, že jak bylo dříve oznámeno, posádka křižníku byla evakuována na lodě Černomořské flotily v oblasti.

Dříve ve čtvrtek ruské ministerstvo obrany oznámilo, že raketový křižník Černomořské flotily Moskva byl vážně poškozen v důsledku detonace munice, ke které došlo v důsledku požáru, posádka byla evakuována na lodě flotily v oblasti. Příčina požáru je podle Rusů v šetření.

Ukrajina tvrdí, že loď byla zničena díky kombinovanému útoku křižujících střel Neptun a dronu Bayraktar.

Ruské ministerstvo během dopoledne uvedlo, že křižník zůstává plovoucí, jeho hlavní raketová výzbroj není poškozena a že byla přijata opatření k odtažení křižníku do přístavu.

Moskva byla vlajkovou lodí Černomořské flotily, vedoucí loď Projektu 1164 Atlant a druhá největší funkční loď celé ruské flotily po jaderném křižníku Petr Veliký.

Zdroj: Tass.ru

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace