Russian Helicopters podepíší s Indií velký kontrakt na dodávku 200 vrtulníků Kamov K-226T

Russian Helicopters podepíší s Indií velký kontrakt na dodávku 200 vrtulníků Kamov K-226T
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Kamov-226T
30 / 01 / 2018, 14:00

Holding Russian Helicopters podepíše s Indií kontrakt, který jí zajistí ,,přísun" 200 víceúčelových vrtulníků Kamov-226T.

Indické námořnictvo posílí v rámci velkého kontraktu mezi ruským státním holdingem Russian Helicopters lehké víceúčelové vrtulníky Kamov-226T. Stroj, který může pojmout posádku až sedm lidí a nést jednu tunu nákladu, může být vyráběn na základě rusko-indické spolupráce formou joint venture, na níž se obě strany dohodly v říjnu 2015.

psali jsme: Rusko modernizuje armádu - pořizuje 150 bojových vrtulníků Ka-52

Podle serveru defenseworld.net by tak Indii bylo dodáno během devíti let celkem 200 vrtulníků Kamov-226T, přičemž 60 těchto strojů by bylo zkompletováno v Rusku, a 140 pak v Indii za účasti místní společnosti Hindustan Aeronautics Limited (HAL). Vrtulníky se budou v Indii vyrábět v nové továrně ve městě Tumkur.

psali jsme: Egypt objedná vrtulníky Ka-52K pro svoje Mistraly

Velký kontrakt v hodnotě zhruba 1 miliardy dolarů by měly podepsat společnosti Russian Helicopters, Rosoboronexport a HAL v prvním čtvrtletí tohoto roku.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defenseworld.net

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.