Russian Helicopters zmodernizují těžký transportní vrtulník Mil Mi-26. Pustily se do vývoje prototypu Mi-26T2V

Russian Helicopters zmodernizují těžký transportní vrtulník Mil Mi-26. Pustily se do vývoje prototypu Mi-26T2V
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: vrtulník
03 / 11 / 2017, 09:00

Společnost Russian Helicopters se chystá zmodernizovat ruské transportní vrtulník Mil Mi-26. Současně chce vyvinout nový prototyp vrtulníku Mi-26T2V.

Russian Helicopters, ruský holding specializující se na výrobu a modernizaci vrtulníků, který má zároveň pod sebou sjednocuje všechny ruské výrobce vrtulníků, chystá modernizaci stávajícího ruského transportního vrtulníku Mil Mi-26. Rozhodl se rovněž pracovat na prototypu nového vrtulníku Mi-26T2V. Informovala o tom agentura TASS s odvoláním na tiskovou zprávu Russian Helicopters z minulého týdne.

psali jsme: VIDEO: Bitevní vrtulník AH-64 Apache poprvé vyzkoušel vysokoenergetický laserový systém

Zatím nejsou o prototypu známé bližší informace. Agentura TASS informovala, že Mi-26T2V bude schopný operovat v jakémkoliv geografickém regionu a účastnit se misí za jakéhokoliv počasí. Posádku stroje Mi-26T2V bude tvořit podle dostupných informací pět členů.

Nový vrtulník bude reprezentovat podle Russian Helicopters nejnovější technická řešení a jejich užití v bojových podmínkách. Zmodernizovaný vrtulník Mi-26T2V bude mít stejně jako Mil Mi-26 rozsáhlý nákladní prostor s kapacitou až 20 tun nákladu. Stroj bude vybaven integrovanými radioelektronickými systémy a také obrannými systémy, které pomohou ochránit prototyp před různými druhy naváděných raket.

 psali jsme: Zmodernizovaný vrtulník Super Lynx Mk21B se úspěšně předvedl ve Velké Británii

O modernizaci Mil Mi-26 vyvinutím prototypu bylo rozhodnuto i vzhledem k tomu, že těžký transportní vrtulník Mil Mi-26 operoval v sovětské, respektive ruské armádě od roku 1983. Je to nejtěžší a největší sérivoě vyráběný vrtulník.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace