Ruští vojáci vraždící v městě Buča byli zabiti. Rusové ukázali fotky padlých

Ruští vojáci vraždící v městě Buča byli zabiti. Rusové ukázali fotky padlých
Autor fotografie: CC BY-SA 4.0|Popisek: Buča po ruské invazi
09 / 08 / 2022, 08:00

Rusové ukázali fotografie zabitých okupantů z 64. samostatné motostřelecké brigády z Chabarovska. Právě tato brigáda se podílela na mučení Ukrajinců v Buča v Kyjevské oblasti, informoval odbor strategické komunikace Ozbrojených sil Ukrajiny.

V příspěvku na sociální síti Telegram zveřejnilo ministerstvo strategické komunikace snímek pořízený v Rusku. Na nástěnce s fotografiemi zabitých ruských vojáků bylo napsáno: ,,Na památku padlým."

64. brigáda je umístěna v Chabarovské oblasti. Vojáci této jednotky mají na svědomí brutální vraždy civilistů v Buči u Kyjeva, kde byla nalezena těla přes 400 lidí.

Ukrajinská rozvědka informovala, že vojáci 64. brigády se po stažení z měst Podkijów rychle vrátili na frontu na východní Ukrajině, byli vrženi na místo nejzuřivějších bojů, aby jak navrhla vojenská rozvědka, byli rychle zabiti. Proč? Aby zmizeli všichni očití svědci a pachatelé násilných trestných činů.

Osoby odpovědné za masakr v Buče ocenil sám Vladimir Putin, který brigádě udělil čestný název „stráž“. V rozkazu podepsaném Putinem se uvádělo, že titul „stráž“ dostala brigáda za hrdinství a statečnost „v bojových operacích na obranu vlasti a zájmů státu během ozbrojených konfliktů“.

Začátkem června ukrajinské úřady informovaly, že na území Kyjevské oblasti, kde byly v březnu ruské jednotky, byla nalezena těla 1 314 zabitých civilistů.

Jen v samotné Buči, která se stala symbolem ruské okupace, zemřelo přes 400 civilistů. Někteří z nich byli mučeni a znásilněni. Rusové zde zabíjeli i děti.

Zdroj: tvp.info

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace