Saab dodal Maďarsku mobilní systém údržby

Saab dodal Maďarsku mobilní systém údržby
07 / 12 / 2019, 14:30

Společnost Saab dodala mobilní systém údržby (Deployable Maintenance Facility - DAM) Maďarským vzdušným silám. DAM je mobilní hangár, který umožňuje navýšení kapacit pro údržbu vojenské techniky, a zároveň zaručuje i vyšší ochranu tohoto armádního vybavení. DAM poskytuje schopnosti srovnatelné se stacionární infrastrukturou vojenských útvarů.

Dodávka byla uskutečněna na základě smlouvy podepsané mezi společností Saab a Maďarským Ministerstvem obrany z prosince roku 2018. Oficiální předání se uskutečnilo v na základně v maďarské Pápě dne 5. prosince 2019.

„Pro společnost Saab se jedná o významný milník – toto řešení je poměrně novým produktem v rámci našeho firemního portfolia a jedná se o první kompletní objednávku hangáru a servisních kontejnerů. Kontrakt je důkazem naší schopnosti dodávat podpůrná řešení, která vzdušným silám umožní zvyšovat operační kapacity díky flexibilnímu přístupu k údržbě,“ říká Ellen Molin, viceprezidentka a ředitelka divize Support and Services společnosti Saab.

Maďarské vzdušné síly v současné době provozují 14 stíhacích letounů Gripen na základě smlouvy o finančním pronájmu uzavřené mezi maďarskou a švédskou vládou. DAM poskytne Maďarským vzdušným silám zvýšenou míru flexibility pro provádění údržby flotily letounů Gripen a sníží závislost na klasické stacionární infrastruktuře, a to jak na domovských základnách, tak během misí daleko od domova.

Pro více informací o systému DAM navštivte www.saab.com/dam

 

Společnost Saab dodává na světový trh špičkové produkty, služby a řešení v oblasti vojenské obrany a civilní bezpečnosti. Saab disponuje aktivitami a zaměstnanci na všech kontinentech a díky inovativnímu, kooperativnímu a pragmatickému myšlení neustále rozvíjí a zdokonaluje nové technologie takovým způsobem, aby byl vždy schopen vyhovět měnícím se potřebám svých zákazníků.

 

 

 

 

Tagy článku