Saab podepsal s americkou vládou rámcovou dohodu o zbraňovém systému AT4 a munici do systému Carl-Gustaf

Saab podepsal s americkou vládou rámcovou dohodu o zbraňovém systému AT4 a munici do systému Carl-Gustaf
Autor fotografie: CC BY 2.0
11 / 07 / 2019, 18:00

Společnost Saab a americká vláda podepsaly několikaletou rámcovou dohodu, která umožní americké armádě, námořnictvu a speciálním jednotkám po dobu pěti let zadávat objednávky v hodnotě až 445 milionů dolarů.

Díky této nedávno podepsané rámcové dohodě bude zákazník moci zadávat objednávky na jednorázové zbraňové systémy AT4 a munici do bezzákluzových zbraní Carl-Gustaf®. Při podpisu dohody byla oznámena první objednávka v hodnotě 83 milionů dolarů.

„Tato rámcová dohoda nadále posiluje naše partnerství s americkými ozbrojenými silami, které využívají naše pozemní bojové systémy po desetiletí. Tyto pokračující investice vnímáme jako jasný důkaz toho, že zákazník si cení flexibility a účinnosti našich systémů,“ říká Görgen Johansson, ředitel divize Dynamics společnosti Saab.

Objednávka byla zadána v druhém čtvrtletí roku 2019.

Jak společnost Saab, tak systém Carl-Gustaf (v Americe označovaný jako MAAWS) působí na americkém trhu dlouhodobě. Od roku 1987 dodal Saab americkým ozbrojeným silám více než 600 000 zbraňových systémů AT4, a to jak přímo, tak prostřednictvím licence. Systém Carl-Gustaf je v Americe zavedený od roku 2013. V roce 2018 přišlo oznámení, že americká armáda nakoupí nejnovější verzi tohoto systému – Carl-Gustaf M4 (v Americe označovaný jako M3E1).

 

Společnost Saab dodává na světový trh špičkové produkty, služby a řešení v oblasti vojenské obrany a civilní bezpečnosti. Saab disponuje aktivitami a zaměstnanci na všech kontinentech a díky inovativnímu, kooperativnímu a pragmatickému myšlení neustále rozvíjí a zdokonaluje nové technologie takovým způsobem, aby byl vždy schopen vyhovět měnícím se potřebám svých zákazníků.

 

Tagy článku