Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8x8 CZ - moderní a ekonomický prostředek palebné podpory pozemních sil

Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8x8 CZ - moderní a ekonomický prostředek palebné podpory pozemních sil
Popisek: Pandur II CZ
24 / 08 / 2017, 14:30

Tatra Defence Vehicle (holding CSG) nabízí Armádě ČR samohybný minomet 120 mm ShM Pandur II 8x8 CZ.

Jedná se o evropský ekvivalent amerického M1129 Stryker. Holding Czechoslovak Group (CSG), do kterého TDV patří, před několika roky nakoupil od americké firmy General Dynamics European Land Systems licenční práva na výrobu vozidel Pandur II 8x8, a to včetně už vyvinuté minometné verze s instalovaným minometem Soltam Cardom.

Jde o identické konstrukční řešení, které firma General Dynamics použila při stavbě minometného nosiče Mortar Carrier M1129 na podvozku kolových obrněných vozidel Stryker americké armády. První M1129 vstoupila do služby americké armády v roce 2005 a v počtu 350 ks slouží u brigádních bojových týmu Stryker SBCT (Stryker Brigade Combat Teams).

ShM Pandur II 8x8 CZ

Výhodou ShM Pandur II 8x8 CZ je mobilita na stejné úrovní, jakou mají bojová uskupení s kolovým bojovými vozidly pěchoty (KBVP) Pandur II CZ české armády, až dvojnásobně větší rychlost střelby než u věžových minometů, výrazně nižší pořizovací cena, také nižší finanční náklady na údržbu a menší nároky na servisní zázemí, než je tomu u věžových samohybných minometů.

Střelbu lze vést 120 mm minovými náboji OF (dosah 8000 m) a 53-OF-843B (7300 m) zavedenými v AČR a všemi druhy minových nábojů ráže 120 mm dle standardů NATO, včetně minových nábojů s přídavným raketovým pohonem RAP (Rocket Assisted Projectile) a dostřelem až 13 km.

O společnosti CZECHOSLOVAK GROUP (CSG):

CSG je holdingová společnost zastřešující aktivity skupiny průmyslových a obchodních společností z odvětví obranného i civilního průmyslu sídlících převážně v České a Slovenské republice.

Strategií skupiny CZECHOSLOVAK GROUP je dlouhodobě působit a expandovat v perspektivních odvětvích tradičního českého a slovenského průmyslu se silným exportním potenciálem. Ve vztahu k partnerům v soukromém i veřejném sektoru je skupina CZECHOSLOVAK GROUP stabilní a seriózní partner generující zajímavé obchodní příležitosti. CZECHOSLOVAK GROUP je perspektivní zaměstnavatel pro více jak 6000 zaměstnanců v ČR a na Slovensku.

Skupina se postupně rozšířila o subjekty působící v civilní výrobě a službách (výroba brzdových systémů pro kolejová vozidla, autodoprava a logistika, aj.). Prostřednictvím osoby většinového vlastníka jsou CZECHOSLOVAK GROUP a její dceřiné společnosti propojeny se společností TATRA TRUCKS a.s., tradičním a celosvětově známým výrobcem užitkových vozidel do terénu.

Konsolidované výnosy skupiny překročily v roce 2016 výši 15,4 mld. CZK.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace