Satelitní 3D mapa odhalila baterie raket Patriot na Taiwanu

Satelitní 3D mapa odhalila baterie raket Patriot na Taiwanu
Autor fotografie: Google|Popisek: Patrioty na Taiwanu
23 / 02 / 2019, 09:00

Nová mapová služba Google - vysoce kvalitní 3D mapa náhodně odhalila utajené protiletadlové raketové systémy Patriot na Taiwanu v okrese Xindian, v jižní části Nového Taipeie.

South China Morning Post uvádí, že nové 3-D mapy společnosti Google obsahují trojrozměrný terén pro čtyři velká města na Taiwanu - Taipei, Nový Taipei, Taoyuan a Taichung, včetně oblastí s raketovými systémy SAM Patriot.

Podle několika zpráv z médií, jedná Taiwan s Googlem, aby americký internetový gigant rozostřil obraz nejcitlivějších vojenských míst/základen, které byly náhodně odhaleny veřejnosti prostřednictvím nejnovějších 3D map.

Podrobně byla odhalena také obranná infrastruktura úřadu pro národní bezpečnost a úřadu vojenské zpravodajské služby na Taiwanu.

3D snímky navíc prokázaly, že Taiwan již obdržel nové Patrioty Adanced Capability-3 (PAC-3).

Patriot je mobilní systém protivzdušné obrany schopný likvidovat taktické balistické střely, střely s plochou dráhou letu, stealth letadla a další hrozby. Patriot je základem integrované letecké a protiraketové obrany pro 16 států, mimo jiné v USA, Nizozemsku, Německu, Řecku, Španělsku, Izraeli, Japonsku, Taiwanu, Jižní Koreji, a dalších.

Patriot byl používán pěti zeměmi ve více než 200 bojových akcích proti pilotovaným a bezpilotním letounům, střelám s plochou dráhou letu a taktickým balistickým střelám. Od ledna 2015 Patriot zachytil více než 100 balistických střel v bojových operacích po celém světě. 

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.