Šedivkou to nekončí, na řadě je „třiadvacítka“

Šedivkou to nekončí, na řadě je „třiadvacítka“
Autor fotografie: LOM Praha|Popisek: MiG-21
01 / 07 / 2021, 09:00

V úterý 29. června 2021 byl oficiálně představen nový exponát ve sbírkách Letecké muzeum v Kunovicích – stíhací nadzvukový letoun MiG-21 verze MF tzv. šedivka. Partnerem tohoto projektu byl také státní podnik LOM PRAHA s. p.

„Moc děkujeme kolegům z LOM Praha za jejich pomoc, kterou nám při obnově tohoto unikátního stroje poskytli,“ říká Martin Hrabec, ředitel kunovického muzea.

Dosavadní spolupráce obou institucí tím samozřejmě nekončí. Naopak, ve finálním řešení je podíl LOM PRAHA s.p. na dalším projektu – proudový stíhací letoun s měnitelnou geometrií křídel MiG-23MF, trupové číslo 7184. Jestliže bude naplněn společný záměr tak tato „třiadvacítka“ opustí areál LOMu po 27 letech od jejího posledního letu, po 25 letech od okamžiku, kdy byla prodána tehdejším Leteckým Opravnám Malešice a po 19 letech, kdy byla převezena a instalována v malešickém areálu.

Více si o "Šedivce" můžete přečíst v odkazu níže:
//www.muzeum-kunovice.cz/mikojan-gurevic-mig-21-mf.../


Autor: Pavel Lang/LOM Praha

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace