Šéf české armády generál Opata podepsal nosníky AH-1Z A UH-1Y

Šéf české armády generál Opata podepsal nosníky AH-1Z A UH-1Y
Autor: Bell
15 / 04 / 2022, 17:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron (NYSE: TXT), úspěšně dokončila další krok ve výrobě vrtulníků AH-1Z a UH-1Y pro mezinárodní zákazníky. Montážní středisko společnosti Bell v texaském Amarillu navštívili náčelník Generálního štábu Armády České republiky (AČR) generál Aleš Opata a jeho kolegové, aby si prohlédli výrobní linku strojů H-1 pro Českou republiku.

„Návštěva generála Opaty v montážním středisku Bellu v Amarillu nám umožňuje předvést významný pokrok, kterého jsme jako společnost ve výrobě vrtulníků pro českou armádu dosáhli. Jedná se o mimořádně důležitý mezinárodní program i zákazníka,“ řekl Mike Deslatte, viceprezident a ředitel programu H-1, a pokračoval: „Je nám samozřejmě ctí, že prohlubujeme skvělé vztahy s Českou republikou. Zemi připravujeme na dodávku špičkových vrtulníků. Hodláme tak navázat a pokračovat v úspěšném programu H-1."

Během své návštěvy podepsal generál Opata nosníky prvních strojů AH-1Z a UH-1Y, jež budou dodány do České republiky. Výroba pokračuje podle plánu a všech 12 strojů by mělo být dokončeno v roce 2023.

„Jedním z klíčových požadavků na vrtulníky je pro soudobé vojenské operace schopnost vítězit jak díky technické vybavenosti a funkcím, tak kvalitě logistické podpory,“ uvedl Nate Green, manažer programu H-1, a dodal: „Neexistuje lepší příklad dvou vzájemně se doplňujících vrtulníků, které by pravidelně operovaly z expedičních míst a společně plnily tolik misí, jako jsou AH-1Z a UH-1Y.“

Díky své 85% shodnosti stroje Bell AH-1Z a UH-1Y nabízejí pokročilé schopnosti pro nejrůznější mise (včetně obranných) a mají menší nároky na údržbu i provozní zátěž. Společnost Bell vyrábí stroje AH-1Z také pro americkou námořní pěchotu a očekává, že dodávky pro ni dokončí v letošním roce. Poté bude následovat výroba pro mezinárodní provozovatele. Bell rovněž nedávno dokončil první dodávku čtyř vrtulníků AH-1Z pro bahrajnské obranné síly a letos dokončí první mezinárodní dodávku vrtulníku AH-1Z.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace