Sériová výroba letounů Su-57 se zpozdí nejméně do roku 2020

Sériová výroba letounů Su-57 se zpozdí nejméně do roku 2020
23 / 01 / 2019, 14:30

Su-57 trápí technologické ,,nedodělky" a problémy s motory, které jsou již staršího data.

Sériová výroba ruských letounů 5. generace Su-57 se opozdí. Vzdušně-kosmické síly Ruské federace počítaly dlouhodobě s tím, že první sériová Su-57 bude zařazena do služby mezi lety 2018 - 2019, nicméně sériová výroba se zpozdí nejméně do roku 2020.

Problém se již začíná stávat ,,chronickým" kvůli technologickým potížím Su-57 a také kvůli nespolehlivým motorům.

Vzdušně-kosmické síly Ruské federace tak nebudou mít žádný sériový letoun Su-57 před rokem 2020, přesto že se očekávalo, že kontrakt pro sériový letoun 5. generace bude podepsán již v roce 2018.

Agentura TASS citovala nejmenovaný zdroj, podle něhož je v plánu podepsání druhého kontraktu na výrobu a dodávku 13 letounů Su-57, z nichž některé již mají být vybaveny motory další fáze vývoje. První kontrakt pak předpokládá dodávku dvou letounů Su-57 mezi mezi lety 2019-2020.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace