Sériová výroba ruského nejmodernějšího protivzdušného kompletu S-500 má začít už příští rok

Sériová výroba ruského nejmodernějšího protivzdušného kompletu S-500 má začít už příští rok
19 / 09 / 2019, 14:00

Sériová výroba protivzdušného systému S-500 Prometej má začít do jednoho roku, řekl šéf společnosti Rostec Sergey Chemezov.

Výkonný ředitel společnosti Rostec Sergey Chemezov v interview pro zpravodajskou televizi RBC řekl, že věří tomu, že sériová výroba nejpokročilejšího protivzdušného systému S-500 začne v roce 2020. ,,Věřím, že sériová výroba protivzdušného systému S-500 začne v horizontu do jednoho roku," prohlásil pro televizi RBC Chemezov.

Šéf ruské zbrojovky rovnež v interview uvedl, že Rusko nebude nový protivzdušný komplet v následujích pěti letech exportovat, protože prioritní je samozřejmě dodání S-500 ruské armádě.

Na systému S-500 Prometej se začalo pracovat v roce 2014 a má nahradit v médiích hojně diskutovaný protivzdušný systém S-400. Počítá se s tím, že ve službě bude S-500 v příštích 25 letech. V uplynulých měsících se také objevují zprávy, že S-500 může být mimo jiné ,,zabijákem" amerických letounů se schopnostmi stealth, F-22, F-35 či B-2. Toho se mají obávat i někteří vysocí vojenští představitelé USA. Nicméně v praxi to není příliš pravděpodobné a je to spíše součástí ,,propagandistické výbavy" prorusky orientovaných médií.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace