Severní Korea odpálila další balistickou raketu

Severní Korea odpálila další balistickou raketu
21 / 05 / 2017, 13:15

Severní Korea odpálila balistickou raketu z oblasti poblíž Pukchangu, podle oznámení z jihokorejského zdroje.

Raketa uletěla přibližně 500 kilometrů, než spadla do Japonského moře, ale mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, sdělil japonský generální tajemník kabinetu, Yoshihide Suga během tiskové konference.

Úřady neobdržely žádné zpráva o poškození lodí či letadel, řekl Suga.

Úředník Bílého domu sdělil, že balistická raketa byla středního, a že se jedná o stejný systém, který Severní Korea testovala v únoru, tedy Pukguksong-2

Japonský premiér Šinzó Abe odsoudil odpálení rakety a řekl, že „zjevně“ porušuje rezoluci OSN a „opakované provokativní akty Severní Koreje jsou naprosto nepřijatelné.“

Je to již druhý odpal ze Severní Koreje, co nový jihokorejský prezident Moon Jae-in nastoupil do úřadu minulý týden. Mun prosazoval dialog se Severní Koreou a denuklearizaci.

Korejské rakety

Nedělní raketový start přichází týden poté, co proběhl odpal balistické rakety, který analytici nazývají severokorejským dosud nejúspěšnějším testem balistické rakety. Raketa Hwasong-12 byla odpálena 14. května a letěla po dobu asi 30 minut a přistála ve vodě asi 100 km jižně od ruského Vladivostoku, domovského přístavu ruského Tichomořského loďstva.

Zdroj: CNN

Tagy článku