Severní Korea odpálila další balistickou raketu

Severní Korea odpálila další balistickou raketu
21 / 05 / 2017, 13:15

Severní Korea odpálila balistickou raketu z oblasti poblíž Pukchangu, podle oznámení z jihokorejského zdroje.

Raketa uletěla přibližně 500 kilometrů, než spadla do Japonského moře, ale mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, sdělil japonský generální tajemník kabinetu, Yoshihide Suga během tiskové konference.

Úřady neobdržely žádné zpráva o poškození lodí či letadel, řekl Suga.

Úředník Bílého domu sdělil, že balistická raketa byla středního, a že se jedná o stejný systém, který Severní Korea testovala v únoru, tedy Pukguksong-2

Japonský premiér Šinzó Abe odsoudil odpálení rakety a řekl, že „zjevně“ porušuje rezoluci OSN a „opakované provokativní akty Severní Koreje jsou naprosto nepřijatelné.“

Je to již druhý odpal ze Severní Koreje, co nový jihokorejský prezident Moon Jae-in nastoupil do úřadu minulý týden. Mun prosazoval dialog se Severní Koreou a denuklearizaci.

Korejské rakety

Nedělní raketový start přichází týden poté, co proběhl odpal balistické rakety, který analytici nazývají severokorejským dosud nejúspěšnějším testem balistické rakety. Raketa Hwasong-12 byla odpálena 14. května a letěla po dobu asi 30 minut a přistála ve vodě asi 100 km jižně od ruského Vladivostoku, domovského přístavu ruského Tichomořského loďstva.

Zdroj: CNN

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace