SIAF 2019: Rozhovor s ředitelem firmy European Air Services Markem Kažimírem
foto: screenshot Youtube
Na mezinárodních leteckých dnech SIAF 2019, které se konaly ve dnech 3.-4. 8. na letecké základně Sliač, pořídil Security magazín rozhovor s ředitelem společnosti European Air Services s.r.o. Markem Kažimírem.
European Air Services, která patří pod průmyslový holding Czechoslovak Group, se zabývá komplexním leteckým řešením včetně prodeje nových a použitých vrtulníků a letounů, dodávání náhradních dílů a údržbou.
Firma na akci SIAF 2019 předvedla vrtulník MD-500E, který je z firemní vrtulníkové flotily zřejmě nejznámější a podle ředitele Marka Kažimíra chtěla firma ukázat stroj návštěvníkům letošního ročníku SIAF naživo.
Kromě MD-500E disponuje European Air Services dalšími vrtulníky, které jsou určené pro výcvik, letecké práce či VIP přepravy. Do firemní flotily patří například vrtulníky UH-60, Bell 206, AS-355N či Tecnam P90.
V rozhovoru Kažimír například prozradí, jak probíhá výcvik či jaké armády European Air Services školí.
Tagy