Singapur má blíže k letounům F-35

Singapur má blíže k letounům F-35
Autor: flickr.com (public domain)|Popisek: F-35
04 / 03 / 2019, 09:00

F-35 již možná brzy poputují do Singapuru, který o ně projevil vážný zájem.

Singapur má zájem pro začátek koupit 4 letouny 5. generace F-35 s možností pořízení dalších 8 strojů, prohlásil v parlamentu singapurský ministr obrany Ng Eng Hen.

Zatím se neví, jakou verzi chce Singapur pořídit, ale singapurský ministr obrany již vyloučil, že to bude varianta F-35C, tedy letouny určené k operacím z letadlových lodí amerického námořnictva. Podle Hena pak bude singapurské ministerstvo obrany spolupracovat a americkou stranou na optimalizaci operačních a provozních nákladů letounů.

V lednu singapurský ministr obrany Hen prohlásil, že americké letouny 5. generace F-35 jsou pro Singapur nejvhodnější náhrada za stíhač F-16. Singapur má v současné době v aktivné službě okolo 60 letounů F-16, ale ty jsou již téměř u konce své životnosti, proto hledá tato asijská země za ně vhodnou náhradu. Pokud se spekulovalo o tom, které letouny nahradí F-16, má po prohlášeních ministra obrany Singapur jednoznačně nejblíž právě ke strojům F-35.

 

Zdroj: defensenews.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace