Singapurské F-15SG budou i nadále trénovat v USA

Singapurské F-15SG budou i nadále trénovat v USA
Autor: Peter Gronemann (CC BY 2.0)|Popisek: Ilustrační foto F-15SG
09 / 09 / 2016, 08:00

Americký úřad programu Foreign Military Sales (FMS), udělil 11 milionů dolarů pro údržbu a provoz singapurských bojových letounů F-15SG. Tréninková letka je umístěna na letecká základna Mountain Home v Idaho.

Smlouva o FMS byla udělena firmě PKL Services, Inc. 6. září 6. Suma 11 miliónů dolarů je součástí pokračování programu FMS, který začal kontraktem na 51 miliónů dolarů v roce 2012 rovněž pro firmu PKL.

366. Contracting Squadron v Mountain Home je smluvní letkou, trénink provádí 428. stíhací perutě. Singapur má také výcvikovou letku F-16 na letecké základně Luke v Arizoně.

F-15SG

F-15SG je variantou stroje F-15E, který si objednalo singapurské letectvo. F-15 byla vybrána v souteži, které se zůčastnil i francouzský Dassault Rafale. Celkem má singapurské letectvo 24 strojů vybavených AESA radarem, první byly dodány v roce 2008.

Maximální rychlost stroje je přes 2,5 Machu, tedy lehce přes 3 000 km/h!

Zdroj: DefenseNews

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace