Slavné jméno LIAZ je opět na scéně - UAV SkySpotter 150 na IDETu

Slavné jméno LIAZ je opět na scéně - UAV SkySpotter 150 na IDETu
Autor fotografie: Redakce|Popisek: SkySpotter 150
29 / 05 / 2019, 12:30

Jméno LIAZ známé jako výrobce tahačů, slavná značka účastnící se rallye Paris-Dakar je zpátky. Nyní ale uvidíme LIAZy ne na cestách, ale na nebi. Na IDETu jsme měli možnost si prohlédnout víceúčelový bezpilotní vrtulník SkySpotter, který se představil v nepřehlédnutelné modré barvě.

Víceúčelový bezpilotní vrtulník SkySpotter od společnosti Liaz měl světovou premiéru na loňském Future Forces Forum 2018.

Stroj je určen pro monitorování podpovrchových struktur, podzemních vodních rezervoárů, umožňuje monitoring úrovně radiace, nebo chemického zamoření. Konstrukce umožňuje nasazení UAV jak za denních světelných podmínek, tak v noci.

SkySpotter 150 A unese až 40 kg zátěže v podobě technologicky vyspělých monitorovacích a detekčních přístrojů, materiálů první pomoci a přenos získaných dat na řídící pracoviště.

SkySpotter Je vybaven aktivním dálkovým detektorem Falcon 4G na detekci CWA/BWA s dosahem 6 kilometrů.  Díky dosahu SkySpotteru, který je napájen z akumulátorů, se dosah detekce zamoření prodlužuje až na 200 km.

Falcon 4G

Falcon 4G je vyráběn v dílnách slovenského výrobce SEC Technologies z Liptovského Mikuláše. Jedná se o čtvrtou generaci CBRN detektorů na bázi laseru, který umožňuje detekci, identifikaci a kvantifikaci chemických bojových látek, případně průmyslových úniků chemikálií. 

                                 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.