Smlouva v hodnotě 2,8 miliardy liber o dodávce vozidel Boxer pro britskou armádu je potvrzena

Smlouva v hodnotě 2,8 miliardy liber o dodávce vozidel Boxer pro britskou armádu je potvrzena
07 / 11 / 2019, 14:00

Smlouva o dodávce více než 500 obrněných vozidel Boxer v rámci programu britské armády Mechanised Infantry Vehicle (MIV) v hodnotě 2,8 miliardy GBP byla potvrzena, uvedlo britské ministerstvo obrany v úterý 5. listopadu.

Vozidla využijí nové expediční jednotky britské armády, které budou připravené k rychlému nasazení v různém prostředí i na velké vzdálenosti.

Modulární systém vozidel Rheinmetall 8×8 Boxer umožňuje přestavět vozidla na různé verze v souladu s úkoly programu MIV.

"Armáda zpočátku pořizuje obrněnou variantu, dále pak ambulantní a velitelská vozidla a vozidla speciální konstrukce pro přepravu vojenského vybavení," uvádí zpráva.

"Vozidlo Boxer je lídrem ve svém oboru a těším se, že v roce 2023 dorazí v našim jednotkám," řekl ministr obrany Ben Wallace.

V červenci německý Rheinmetall a britské BAE Systems založily společný podnik pro návrh, výrobu a podporu pozemních vozidel se sídlem v anglickém Telfordu. Společnost Rheinmetall BAE Systems Land tehdy uvedla, že má v úmyslu hrát hlavní roli ve výrobě vozidel Boxerů 8 × 8 v rámci programu Britské armády MIV (Mechanised Infantry Vehicle).

 

Zdroj: TheDefensePost

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace