Španielská armáda získala svoje prvé vrtuľníky NH90

Španielská armáda získala svoje prvé vrtuľníky NH90
Popisek: NH90 v službách francúzskej armády.
15 / 09 / 2016, 07:30

Španielská armáda prevzala svoje prvé taktické transportné vrtulníky HT-29 NHINDUSTRIES NH90.

Dva vrtuľníky HT-29, označované armádou ako ''Caiman'', boli zostavené v továrni Eurocopter Espana v v juhovýchodnom Španielsku a oficiálne odovzdané v sídle FAMET.

Tieto vrtuľníky budú používané v 3.prápore pri Agoncilo v severnej oblasti La Rioja. Hovorca továrne uviedol, že ďalšie dva budú dodané do konca roka.


Podla zmluvy, vypracovanej ešte v roku 2013, mala španielska armáda obdržať 45 nový vrtuľníkov. Avšak kvôli škrtom v rozpočte, sa táto požiadavka znížila na 22 kusov.

Najnovší plán španielskeho ministerstva vnútra plánuje odovzdať armáde 16 týchto vrtuľníkov, a letectvu zostávajúcich 6 v nasledujúcich 5 rokoch.

Celý článok --TU--

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace