Společnost American Rheinmetall Vehicles podepsala dohodu o spolupráci při výzkumu a vývoji s Centrem pro vyzbrojování Velitelství pro rozvoj bojových schopností americké armády

Společnost American Rheinmetall Vehicles podepsala dohodu o spolupráci při výzkumu a vývoji s Centrem pro vyzbrojování Velitelství pro rozvoj bojových schopností americké armády
Autor fotografie: Rheinmetall
27 / 08 / 2021, 13:00

Společnost American Rheinmetall Vehicles podepsala dohodu o spolupráci při výzkumu a vývoji (CRADA) s Centrem pro vyzbrojování Velitelství pro rozvoj bojových schopností americké armády (DEVCOM AC). Vzájemná dohoda umožňuje oběma partnerům spolupracovat na vývoji integrovaných technologií pro zbraně, řízení palby a munici bojových vozidel.

Kromě jiných výzkumných a vývojových projektů poskytuje dohoda i možnost zkoumat integraci 50mm kanonu XM913 americké armády na platformách, které jsou potenciálními kandidáty pro program volitelně řiditelných bojových vozidel (Optionally Manned Fighting Vehicle – OMFV). Pro tento modernizační program americké armády předložil American Rheinmetall Vehicles návrh v rámci druhé fáze OMFV.

Společnost American Rheinmetall Vehicles a Velitelství pro rozvoj bojových schopností americké armády využijí své odborné znalosti k vývoji zbrojních řešení, která mohou být použitelná i pro budoucí zbraňové systémy jiných ozbrojených sil, mezinárodní trh se zbrojním materiálem a další příležitosti. Spolupráce bude zahrnovat mimo jiné digitální inženýrství, modelování a simulace a prototypy v průběhu návrhu, dále pak vývoj a testování systémů přímé palby výzbroje, závěsů pro kanóny, vzájemného propojení a komunikace vozidel se systémy výzbroje, systémů aktivní/reaktivní ochrany, bojové účinnosti programovatelné munice, manipulace s municí, systémů řízení palby, sekundární výzbroje, robotiky, logistiky, řízení zdrojů energie a dalších technických a technologických aspektů výroby.

„Tato dohoda představuje fantastickou příležitost k výzkumu, vývoji a integraci nejnovějších technologií do moderního systému řízení palby pro bojová vozidla,“ uvedl Mike Milner, ředitel pro rozvoj a strategii obchodu American Rheinmetall Vehicles. „Zcela konkrétně pak potenciální integrace 50mm kanonu XM913 poskytne budoucím vojákům těžko překonatelné schopnosti a možnosti.“

O společnosti American Rheinmetall Vehicles

Společnost American Rheinmetall Vehicles se sídlem ve Sterling Heights v Michiganu je součástí divize Vehicle Systems společnosti Rheinmetall a přináší na americký trh bezkonkurenční globální portfolio výrobků německé technologické skupiny. American Rheinmetall Vehicles se specializuje na platformy pásových a kolových bojových vozidel, taktická kolová vozidla a související subsystémy. Řešením kritických konstrukčních potřeb dnešních zákazníků dodává společnost American Rheinmetall Vehicles vozidla s podpůrnou otevřenou systémovou architekturou, která umožňuje rychlé zavádění technologií v moderní době rychlých inovací. Silné stránky společnosti American Rheinmetall Vehicles v oblasti konstrukce a vývoje vozidel, inženýrství a systémové integrace z ní dělají vynikajícího partnera pro americké zákazníky, kteří chtějí do USA přinést platformy bojových vozidel nové generace – již nyní. www.rheinmetall-arv-us.com.

American Rheinmetall Vehicles je součástí rodiny amerických společností Rheinmetallu, do níž dále patří American Rheinmetall Munitions ve Staffordu, VA, American Rheinmetall Systems v Biddefordu, ME, a americká mateřská společnost American Rheinmetall Defense v Restonu, VA.

Tagy článku