Společnost BAE Systems vyhrála kontrakt na vývoj nového obojživelného bojového vozidla pro americkou námořní pěchotu

Společnost BAE Systems vyhrála kontrakt na vývoj nového obojživelného bojového vozidla pro americkou námořní pěchotu
Autor fotografie: Screenshot YouTube
27 / 06 / 2018, 14:30

Britská zbrojní firma BAE Systems dodá americké námořní pěchotě nová obojživelná bojová vozidla.

Ta mají nahradit 40 let stará vozidla, která převáží členy námořní pěchoty na břeh. Nejstarší toto obojživelné vozidlo bylo nasazeno již v roce 1972 a námořní pěchota chce 870 zastaralých obojživelných vozidel postupně nahradit novými.

psali jsme: VIDEO: Čína vyvíjí nejrychlejší obojživelné vozidlo na světě

Kontrakt počítá s tím, se počáteční produkce bude zahrnovat nejprve 30 vozidel dodaných americké námořní pěchotě do podzimu 2019. Cena těchto vozidel je vyčíslena 198 miliony dolary. Námořní pěchota plánuje pořízení celkem 204 nových obojživelných vozidel. Hodnota kontraktu má činit zhruba 1,2 miliard dolarů.

Viceprezident a generální manažer pro obojživelná bojová vozidla ve společnosti BAE Dean Medland prohlásil, že přední britská zbrojovka je připravena vybudovat budoucnost obojživelných bojových vozidel pro americkou námořní pěchotu. Dodal, že BAE již zkonstruovala 16 prototypů.

psali jsme: BAE Systems navštíví bratislavský IDEB. Na Slovensku představí obrněné vozidlo BvS10 i novinky z dílny CV90 pro českou armádu

Americká námořní pěchota počítá také s tím, že po dodávce nových vozidel ještě projdou dalšími vylepšeními a modernizací.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: BAE

 

 

Tagy článku