Společnost Bell dokončila 100. včasnou dodávku vrtulníku AH-1Z pro Námořní pěchotu Spojených států

Společnost Bell dokončila 100. včasnou dodávku vrtulníku AH-1Z pro Námořní pěchotu Spojených států
Autor fotografie: Bell|Popisek: AH-1Z Viper
16 / 09 / 2021, 13:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná společnost Textron Inc (NYSE: TXT), úspěšně realizovala 100. po sobě jdoucí včasnou dodávku stroje AH-1Z pro americkou námořní pěchotu. Je součástí sériového programu, který běží již čtvrtým rokem. Společnosti Bell se podařilo dosáhnout tohoto milníku zejména díky úzké koordinaci s výrobními a montážními závody, odbory, všemi dodavateli a vládními partnery. Řadu lehkých útočných a užitkovými vrtulníků H-1, které poskytují námořní pěchotě podporu, tvoří stroje AH-1Z Viper a UH-1Y Venom. Jednou z jejich hlavních charakteristik je 85% shodnost dílů mezi oběma typy vrtulníků. Díky tomu postačuje k jejich provozu a údržbě relativně malý tým.

„Takovéto projekty jsou výsledkem velkého úsilí a spousty práce. Vyžadují intenzivní komunikaci a vztahy založené na důvěře, díky nimž je možná vzájemná spolupráce mnoha partnerů, jež vede ke stejnému cíli. Jsem na zaměstnance Bellu a na to, čeho v programu dosáhli, nesmírně pyšný,“ řekl Mike Deslatte, viceprezident a ředitel programu Bell H-1, a pokračoval: „Zaměstnanci v první linii, inženýři a odborníci na dodavatelský řetězec podporují námořní pěchotu. Jejich práce na designu, výrobě a montáži kritických součástí strojů spolu se zajištěním jejich včasného dodání na výrobní linku této jednotce pomáhá zajišťovat bezpečnost naší země.“

Společnost Bell a její partneři z týmu Viper/Venom spolupracují s námořní pěchotou na programu lehkých/útočných vrtulníků H-1 (PMA-276), aby poskytli integrované řešení a zvýšili její bojovou účinnost a připravenost. Kromě včasných dodávek sériových strojů společnost Bell přímo podporuje plánovanou údržbu. Bell rovněž pracuje na modernizaci letounů, aby mohl Námořní pěchotu Spojených států vybavit nejnovější dostupnou technologií.

„Takového úspěchu bylo možné dosáhnout pouze díky odhodlání celého výrobního týmu a pevným vazbám s našimi průmyslovými partnery a dodavateli,“ řekl plukovník Vasilios Pappas, vedoucí programu PMA-276.

Společnost Bell v současné době pracuje na programu americké námořní pěchoty (U.S. Marine Corps Program of Record, POR) a předpokládá, že výroba strojů H-1 pro námořní pěchotu potrvá až do roku 2022. Smlouva na dodávku vrtulníků H-1 pro námořní pěchotu se týká celkem 349 strojů, z toho 160 letounů UH-1Y a 189 letounů AH-1Z. Zároveň Bell pokračuje v jejich výrobě pro zahraniční vojenské zákazníky: jedná se o stroje AH-1Z pro Bahrajnské království a smíšenou flotilu strojů AH-1Z a UH-1Y pro Českou republiku. 

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově je společnost známá pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativní řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje od Bell slouží zákazníkům ve více než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální obchodní síť tvořenou podniky z leteckého, vojenského, průmyslového a finančního odvětvíu k tomu, aby svým zákazníkům poskytovala inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě díky svý silným značkám – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

 

Tagy článku