Společnost Bell Helicopter umožnila návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě vyzkoušet si zážitky pilotů vojenských vrtulníků

Společnost Bell Helicopter umožnila návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě vyzkoušet si zážitky pilotů vojenských vrtulníků
Popisek: Bell Helicopter UH-1Y
18 / 09 / 2017, 19:30

Společnost Bell Helicopter, člen konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT) představila návštěvníkům Dnů NATO v Ostravě a Dnů Vzdušných sil AČR, které se konaly ve dnech 16. – 17. září, novinky na poli rotorových letounů. Na expozici Bell Helicopter byly k vidění statické modely typů UH-1Y, AH-1Z, V-22 i nejnovějšího modelu V-280. Bell současně předvedl i demonstrátory virtuální reality, které umožnily návštěvníkům vyzkoušet si zážitky pilotů vojenských vrtulníků Bell UH-1Y při plnění bojových misí.

Bell UH-1Y je v boji prověřená víceúčelová helikoptéra, která byla vybrána pro podporu globálních misí Sboru námořní pěchoty USA v příštích čtyřech desetiletích. Vrtulník s přezdívkou Yankee zasahuje proti hrozbám, vysazuje nebo evakuuje osoby a dokáže létat v nejdrsnějších podmínkách, a proto je vrcholným představitelem kategorie taktických víceúčelových helikoptér. „Yankee je z hlediska efektivnosti, výkonnostních parametrů a bezpečnosti o celé generace před svými předchůdci a dokáže operovat i v extrémních podmínkách, v arktických mrazech i pouštních vedrech. Jsme proto rádi, že jsme veřejnosti i partnerům umožnili vyzkoušet si let na demonstrátoru během Dnů NATO v Ostravě,“ říká Joel Best, manažer pro mezinárodní obchod a vývoj v Bell Helicopter.

Návštěvníci se mohli také seznámit s letounem V-22 Osprey. Typ Boeing V-22 je prvním konvertoplánem na světě, v němž je úspěšně spojena schopnost kolmého vzletu vrtulníku s rychlostí, doletem, dostupem a vytrvalostí klasického letounu s křídly. Tato jedinečná kombinace poskytuje bojovníkům bezpříkladnou výhodu, neboť umožňuje plnit mise efektivněji a provádět úkoly, na něž by dříve jeden typ letounu nestačil. „Bell Boeing V-22 prošel komplexními testy a v současné době běží jeho výroba na plné obrátky. Osvědčil se jako odolná a k úpravám a modifikacím vhodná platforma v nejnáročnějších podmínkách naší planety,“ pokračuje Joel Best.

Společnost Bell Helicopter je velmi ráda, že se zúčastnila letošních Dnů NATO v Ostravě. Vzhledem k tomu, že máme naší evropskou centrálu v Praze, se Bell Helicopter věnuje dlouhodobé podpoře českého leteckého průmyslu a letecká přehlídka v Ostravě představuje skvělou příležitost demonstrovat letouny, novinky a technické možnosti nejen zástupcům české armády, ale také našim obchodním partnerům. Je proto skvělé, že naše helikoptéry Bell 407, 412, 429 a V22 byly také součástí přehlídky ve vzduchu během show,“ uzavírá Joel Best. 

Tagy článku