Společnost Bell na Heli-Expo 2018 představila nový vrtulník Bell 407GXi

Společnost Bell na Heli-Expo 2018 představila nový vrtulník Bell 407GXi
Autor: Bell|Popisek: Bell 407GXi
01 / 03 / 2018, 14:30

Společnost Bell na leteckém veletrhu Heli-Expo v americkém Las Vegas uvedla nový model Bell 407GXi. Model Bell 407GXi má zbrusu novou avioniku, modernizovaný motor a inovativní design interiéru.

Vždy vyhledáváme cesty jak inovovat naše letouny, abychom našim zákazníkům nabízeli nejlepší, nejspolehlivější a technologicky nejvyspělejší stroje na trhu,“ říká Susan Griffin, výkonná viceprezidentka pro komerční obchod, „Bell 407GXi nabízí zlepšené podmínky pro pilota, precizní navigaci, lepší kontrolu motoru a rozšířenou konektivitu.“

Novinkou je integrovaná palubní deska G1000H NXi od společnosti Garmin vybavená displeji s vysokým rozlišením a rychlejšími procesory, které přináší vyšší jas, čistotu obrazu, rychlejší spuštění a vykreslování mapy, stejně jako možnost připojení k tabletům či smartphonům. Vylepšení modelu Bell 407GXi zahrnuje také dvouhlavý motor FADEC s plně automatickým chodem a vylepšené mechanismy kontroly letové situace prostřednictvím systému G1000H NXi.

Bell 407GXi je vybaven novým motorem FADEC s turbodmychadlem typu Rolls-Royce M250-C47E/4 s vynikajícím výkonem, vysokou efektivitou při nízké spotřebě paliva a schopností letu rychlostí 246 km/h. Nově navržené konfigurační možnosti interiéru mají modernizovaný vzhled a přenáší osobní zkušenosti pasažérů do funkční pětisedadlové kabiny.

Další rozšíření nabízí systém Garmin FlightStream 510, který umožňuje pilotům nahrát letové plány z dalších zařízení, a současně také systém Garmin SurfaceWatch, který poskytuje technologii identifikace a upozornění o vzletové a přistávací dráze, nákladní hák s nosností 1 400 kg a v neposlední řadě Health Usage Monitoring System (HUMS), jenž zaznamenává stav kritických systémů a součástí vrtulníků pro komplexní diagnostiku.

Bell 407GXi je v současnosti certifikován společností Transport Canada a jeho první dodávka je naplánována již na jaro tohoto roku.

 

O společnosti Bell

Bell, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace