Společnost Bell oznámila, že podepsala dodávku na první vrtulníky SUBARU Bell 412EPX do Evropy

Společnost Bell oznámila, že podepsala dodávku na první vrtulníky SUBARU Bell 412EPX do Evropy
Autor fotografie: Bell|Popisek: SUBARU Bell 412EPX
01 / 10 / 2022, 09:00

Společnost Bell Textron Inc., dceřiná firma Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila, že s Ministerstvem vnitra Chorvatské republiky podepsala smlouvu na dodávku dvou vrtulníků SUBARU Bell 412EPX. V kontextu evropského regionu se jedná o významný úspěch, neboť jde o vůbec první prodej těchto strojů v Evropě. Předpokládané datum jejich dodání je říjen 2023.

„Vrtulníky Bell 412 jsou celosvětově oblíbená platforma a SUBARU Bell 412EPX jejich možnosti a schopnosti dále významně rozšiřuje. Volba chorvatského ministerstva vnitra jejich pozici jako vrtulníku nové generace nadále potvrzuje a posiluje," uvedl Duncan Van De Velde, výkonný ředitel společnosti Bell pro Evropu a dodal: „Mimořádně nás těší, že můžeme tuto vysoce moderní verzi platformy Bell 412 nabídnout evropskému zákazníkovi.“

„Jsme poctěni, že jsme se stali prvním evropským zákazníkem, který podepsal smlouvu na nákupu těchto strojů,“ uvedl doktor Davor Božinović, ministr vnitra Chorvatska a pokračoval: „Už se těšíme, jak budeme využívat jejich jedinečných schopností k ochraně naší země a našich občanů."

Vrtulník Subaru Bell 412EPX, který je nejnovější verzí v rámci platformy Bell 412 certifikovanou v roce 2018, je vybaven robustnější převodovkou hlavního rotoru. Pro zvýšení bezpečnosti byl rovněž certifikován pro provoz bez oleje (běh na sucho) a disponuje dalšími evolučními funkcemi. Má nyní zvýšené maximální vnitřní zatížení 12 200 liber (5 530 kg) a maximální externí zatížení 13 000 liber (5 895 kg). S nákladním hákem unese náklad o váze až 5 000 liber (2 270 kg). Disponuje nejširšími nakládacími dveřmi ve své třídě, což mu umožňuje rychlé vykládání a nakládání do prostorné kabiny.

 

O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace