Společnost Bell Textron zahajuje výcvik techniků z LOM Praha na údržbu vrtulníků H-1

Společnost Bell Textron zahajuje výcvik techniků z LOM Praha na údržbu vrtulníků H-1
Autor fotografie: Bell|Popisek: AH-1Z
22 / 03 / 2023, 12:00

Společnost Bell Textron oznámila, že 20. března započal ve Spojených státech výcvik techniků z LOM Praha s.p. na údržbu vrtulníků H-1. Bell tak jasně demonstruje, že poskytuje podporu a nástroje potřebné k integraci pokročilých schopností vrtulníků AH-1Z a UH-1Y do českého letectva. Výcvik je součástí programu průmyslové spolupráce v oblasti H-1, který byl vytvořen za účelem pomoci České republice při zajištění nadcházejících dodávek vrtulníků H-1.

Technici z LOM Praha zahájili výcvik ve Vzdělávacím středisku pro zákazníky společnosti General Electric nedaleko Cincinnati (Ohio), kde se budou zaměřovat na údržbu motoru T-700. V dubnu pak budou pokračovat výcvikem údržby draku v montážním středisku Bell v texaském Amarillu.

Celý výcvik by měl být dokončen do června 2023, aby technici z LOM Praha disponovali všemi potřebnými znalostmi a nástroji a rovněž byly plně připraveni na údržbu vrtulníků H-1 v době jejich dodání. Tento výcvik doplňuje již dříve absolvovaný výcvik českého letectva. schopnost České republiky udržovat stroje H-1 v plně funkčním stavu plnit úkoly v oblasti obrany.

O SPOLEČNOSTI BELL
Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme představy o letových zážitcích – a o tom, kam nás může zavést. Jsme průkopníci. Jako první jsme překonali zvukovou bariéru a certifikovali komerční vrtulník. Podíleli jsme se na první lunární misi NASA a na trh jsme uvedli pokročilé systémy konvertoplánů. Dnes definujeme budoucnost pokročilé letecké mobility. Se sídlem ve Fort Worthu v Texasu – jako stoprocentní dceřiná společnost společnosti Textron Inc. máme strategické pobočky po celém světě. A protože téměř čtvrtina našich zaměstnanců prošla vojenskou službou, je pomoc armádě při plnění jejích úkolů naší vášní. Naše průlomové inovace přinášejí našim zákazníkům především výjimečné zážitky. Efektivně. Spolehlivě. A bezpečně na prvním místě.

O SPOLEČNOSTI TEXTRON INC.
Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální obchodní síť tvořenou podniky z leteckého, vojenského, průmyslového a finančního odvětvíu k tomu, aby svým zákazníkům poskytovala inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě díky svý silným značkám – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.